CUPA K KARP

Detalii despre concursurile din 2011. Puteti sa va inscrieti direct aici..

Moderator: emil

emil
Posts: 162
Joined: Sun Apr 11, 2010 12:00 pm

CUPA K KARP

Postby emil » Mon Jan 10, 2011 2:21 pm

CUPA KKARP editia a III-a
30 mai – 3 iunie

ORGANIZATORI :
Gigi Moroiu - TRABUCCO
Tata Nitu

LOCURI DISPONIBILE : 24 de locuri – impartite in doua sectoare de cate 12 locuri

Concursul se v-a tine pe balta DORIPESCO Brasov balta no.4

Taxa: 550 EURO de echipa

Echipele vor fi formate din 2-3 pescari cu drepturi depline.

Vor fi 13 echipe premiate – 39 de cupe:

3 premii la general:

Locul I general – 3.000 EURO
Locul II general – 2.000 EURO
Locul III general – 1.000 EURO

8 premii pe cele 2 sectoare:

Sectorul A:
Locul I pe sector – 6 lansete de crap, 6 mulinete marimea 60 cu baitrunner, 1 rod-pod, 1 mosor de 3000 de metrii de 0,28 mm – toate produse Anaconda
Locul II pe sector - 4 lansete de crap, 4 mulinete marimea 60 cu baitrunner, 1 rod-pod, 1 mosor de 3000 de metrii de 0,28 mm – toate produse Anaconda
Locul III pe sector - 2 lansete de crap, 2 mulinete marimea 60 cu baitrunner, 1 rod-pod, 1 mosor de 3000 de metrii de 0,28 mm – toate produse Anaconda
Locul IV pe sector – articole de pescuit – sponsorizare – Trabucco

Sectorul B:
Locul I pe sector – 6 lansete de crap, 6 mulinete marimea 60 cu baitrunner, 1 rod-pod, 1 mosor de 3000 de metrii de 0,28 mm – toate produse Anaconda
Locul II pe sector - 4 lansete de crap, 4 mulinete marimea 60 cu baitrunner, 1 rod-pod, 1 mosor de 3000 de metrii de 0,28 mm – toate produse Anaconda
Locul III pe sector - 2 lansete de crap, 2 mulinete marimea 60 cu baitrunner, 1 rod-pod, 1 mosor de 3000 de metrii de 0,2 8mm – toate produse Anaconda
Locul IV pe sector – articole de pescuit – sponsorizare – Trabucco


2 premii pentru captura:

Captura – la general - 3 lansete de crap, 3 mulinete marimea 60 cu baitrunner, 1 rod-pod, 1 mosor de 3000 de metrii de 0,28 mm – toate produse Anaconda

Captura - pe sector - 2 lansete de crap, 2 mulinete marimea 60 cu baitrunner, 1 rod-pod, 1 mosor de 3000 de metrii de 0,28 mm – toate produse Anaconda


Premiile nu se cumuleaza. O echipa nu va putea primi decat un singur premiu, adica pe cel mai important in ordinea urmatoare: clasamnet general 1-3, clasament pe sector 1-4, captura.

Premiile sunt valabile daca participa 24 de echipe.

Cele 13 echipe premiate vor primii cate 3 cupe. Toti participantii vor primii diplome si medalii.

Locul este garantat doar celor care achita avansul – 300 de EURO.

REGULAMENT

Concursul incepe in data de 30 mai ora 12.00 si se termina pe 3 iunie la ora 12.00, daca o echipa inteapa un crap in ultimele minute, are la dispozitie 15 min dupa ora 12.00 ca sa il scoata .

Adunare pe balta – la restaurantul complexului Doripesco – la ora 9.00, tragerea la sorti la ora 10.00.

Festivitatea de premiere si masa festiva , pe 3 iunie la ora 14.00 .

1. 4 lansete de echipa , cu un singur carlig cu fir de par
2. la carlig este obligatorie folosirea bolesurilor; este interzisa folosirea plasticelor.
3. nu este permisa folosirea momitorului; se pescuieste doar cu plumb (de orice forma, si striat dar sa fie de minim 50 g)
4. se poate pune pasta sau nada pe plumb.
5.este interzisa momeala vie atat in nada cat si pe carlig .
6. puncteaza crapul si amurul de orice dimensiune .
7. toti cei trei membri ai echipei au aceleasi drepturi , in limitele regulamentului .
8. sunt obligatorii monturile care permit eliberarea plumbului in caz de ruptura .
9. concurenti sunt obligati sa anunte potentialii vizitatori ca nu au voie cu masina pe lac , eventualele vizite sunt permise pana la ora 19.00
10. concurenti sunt obligati sa trateze competitia cu sportivitate , fara muzica , urlete , scandal sau manifestari huliganice .
11. este interzisa folosirea oricarui tip de sonar sau barca de nadit .
12. iluminatul standului se va face numai cu lanterna de cap , in interiorul cortului se poate folosi orice sursa de lumina .
13. concurenti sunt obligati sa lase standul in perfecta curatenie .
14. toate activitatile legate de pescuit in timpul concursului se vor desfasura in limita delimitarii standurilor .
15. concurenti sunt obligati sa manevreze cu grija crapi , sa aiba asupra lor minimum 15 saci de pastrare , saltea de primire si spray dezinfectant .
16. nadirea grea cu prastia sau catapulta este permis pana la ora 20.00
17. se pot retine mai multi pesti intr-un sac de pastrare .


ARBITRAJ

Se fac trei cantariri pe zi , dimineata incepand cu ora 7.00 la ora 12.00 si seara incepand cu ora 17.00 la cantariri un vecin de stand este obligat sa participe
Exceptie face cazul cand o echipa a prins mai mult de 10 crapi , ori o captura mai mare de 10 kg , cand se pot efectua cantariri in afara cantarelor oficiale , obligatoriu cu participarea vecinilor de stand
Arbitri sunt obligati sa aplice regulamentul , sa se autosesizeze cand este cazul si sa noteze avertismente in foaia de arbitraj
In cazul cand apar neintelegeri intre doua echipe indiferent de natura acestora , cel care ia decizia finala este arbitrul sef


SANCTIUNI

Incalcarea punctelor 1, 2,3,5 ,11,13 atrage dupa sine eliminarea directa din concurs iar incalcarea punctelor 8 ,9, 10,12,14, 15,16 atrage dupa sine avertisment la prima abatere , depunctarea cu 10 kg la a doua abatere , eliminarea echipei din concurs la a treia abatere .

LISTA CU CEI CARE SI-AU MANIFESTAT INTENTIA DE PARTICIPARE

1. Euro Team - Germania - achitat avans
2. SBS Sziko Team - Ungaria
3. Halzona Team - Slovacia
4. Potaisa Crap Club - achitat avans
5. Voda Mircea- Bodo Ianos - achitat avans
6. Attila – Tg. Mures - achitat avans
7. Levitchi Mircea + parteneri
8. Cosa + parteneri
9. Apetrea Adrian + parteneri
10. Galita - Culita
11. Prim Team Brasov
12. Gabi Viteza + parteneri - achitat avans
13. Mihaiu Adrian + parteneri
14. Ursica Dorin – Nitu Irinel - achitat avans
15. Rusu Andrei - Ghisu - Sebi
16. Lukacs - Claudiu + partener
17. Paraschiv Emilian - Vasile Ivan
18. Iorgos - Dan
19. Elit Baits Carp TEAM
20. Zoltan + Dragutin Romeo
21. Sandor + Cipri
22. Chiriac Dragos + Moroian Ioan
23. SBS Romania
24. Vali Simescu - Bogdan - Natural Carp
25. ECOSIL - Covasna
26. Jancsi - Carei - achitat avans
27. Adrian - Viorel - Galati
28. Bibire Adrian - Iordache Victor - Pop Viorel - achitat avans
29. Tamas - Carei - achitat avans

Lista finala cu cei 24 de concurenti se va face dupa achitarea avansului.
Contul in care se poate achita avansul (contravaloare in lei a 300 EURO la cursul BNR din ziua respective) este RO 64 BPOS 15002725545 ROL 01 BANCPOST SFANTU GHEORGHE.
Cei care achita prin banca sunt rugati sa confirme telefonic sau aici pe site .
Pentru informatii suplimentare si inscrieri - Tata Nitu 0722 950716

emil
Posts: 162
Joined: Sun Apr 11, 2010 12:00 pm

Re: CUPA K KARP

Postby emil » Mon Feb 21, 2011 11:12 pm

ce informatii cautati? daca ne spuneti ce anume va intereseaza sunt sigur ca cineva o sa va ofere aceste informatii.
numai bine!
Emil