CUPA EU & PRIETENUL MEU

Moderator: emil

marketing

CUPA EU & PRIETENUL MEU

Postby marketing » Mon Jun 17, 2013 7:15 am

Data: 17 August 2013

Taxa de participare: 300 RON- echipa

Locaţia: Vadu Roşu, Rotbav - judeţul Brasov, Balta 4.
Locurile sunt limitate: 25 echipe.

Se punctează: crap comun, oglindă şi cteno (amur).
Se premiază locurile: 1, 2, 3.
Se premiază şi cea mai mare captură din concurs.
Concurs sponsorizat de dl. Nitu Ioan

Înscrierile se fac pe forum, pe site: http://www.doripesco.ro, sau e-mail: marketing@doripesco.ro

Program:
Sâmbătă:
Ora 6:30 - Tragerea la sorţi a locurilor de concurs. Întâlnirea participanţilor va fi în Sala Acvariului.
Ora 7:30 - Deplasarea pe standuri şi pregătire (instalare cort, pregătire echipament, nadă)
Ora 8:00 - Se va da semnalul de începere al concursului şi se poate începe sondarea, marcarea, nădirea şi pescuitul.
Cântăririle se fac în funcţie de situaţia analizată de echipa de arbitrii. În caz de mai multe capturi, sau de peşti mai mari de 10 kg şi de cteno (amur) arbitrul este obligat să vină la orice oră.
Duminică
Ora 9:30 Semnalul de sfârşit al concursului. Cântărire.
Dacă există peşte în drill, se acordă echipei 30 minute pentru a-l cântării. Nu se părăseşte locul de concurs fără semnătura arbitrului.
Concurenţii sunt obligaţi să lase locul de concurs curat, să adune gunoiul în saci de plastic.
Ora 11:00 Festivitatea de premiere.

Regulament:
• Echipele pot fi formate din 2 concurenţi.
• Nu se acceptă contestaţii decât în timpul concursului sau cel mult până la începerea festivităţii de premiere. Contestaţiile nu se plătesc.
• La fiecare cântărire participă şi semnează obligatoriu minim 1 vecin şi 2 arbitrii.
• Cântărirea se face numai la un singur peşte, iar semnăturile se fac în mod citeţ în dreptul fiecărui peşte cântărit.
• Numărul maxim de lansete permis la pescuit este de 4/echipă, nu mai lungi de 4.00 m.
• Se pot ţine în stand oricâte lansete de rezervă, gata de atac, încărcate, dar separate de celelalte 4. Lansetele trebuie fixate numai în interiorul standului.
• Este permis numai un singur cârlig pe montură.
• Se punctează şi contabilizează crapul comun, oglinda şi cteno (amur), caras şi platică de orice dimensiune.
• Peştele sau peştii care la efectuarea cântarului sunt raniţi sau morţi, nu se cântăresc şi echipa se depunctează cu 10 kg.
• În caz de egalitate la gramaj, premiul se împarte. Până la cântărire, peştii se păstrează în saci de crap (un singur peşte într-un sac, dacă este mai mare de 5 kg) şi trebuie plasaţi în aşa fel încât, să poată fi văzuţi de arbitri. Intrarea în apă este permisă până la genunchi în următoarele cazuri:
- la scoaterea peştelui cu minciogul;
- la punerea/scoaterea peştelui în/din sacul de crap;
- la eliberarea peştelui după cântărire.
• Concurenţii sunt obligaţi să fie dotaţi cu saci de crap (minim 6 obligatoriu), saltea de primire, minciog cu deschidere mare, plasă fină şi spray dezinfectant.

În speranţa desfăşurării în bune condiţii a competiţiei, vă urăm "FIR ÎNTINS!".

marketing

Re: CUPA EU & PRIETENUL MEU

Postby marketing » Mon Jun 17, 2013 7:19 am

ECHIPE INSCRISE:
1. Ciurba Claudiu si Ciurba Alexandru
2. Ristea Alexandru si Rujoi Anghel
3. Blaj Viorel si Prunaru Marian
4. Bacain Gigi si Liviu
5. Rusu Claudiu si partener
6. Macovei Lucian si partener
7. Laczko Lorand si Salamon Csaba - RETRAS
8. Cezar Baiasu si partener
9. Stoian Bogdan si partener
10. Cioata Claudiu si partener
11. Vaduva Lucian + Ciprian
12. Artene Sebastian + partener
13. Ganea Valentin + partener
14. Buta Dragos + Buta Sorin
15. Nica Marius si Lari
16. Gheorghe Valentin si Pop Florin ( Ulise)
17. Crucian Alin si partener
18. George Cosulet + partener
19. Zaharia Daniel + partener
20. Bogdan Cioaca + Florin Marcu
21. Bradfaleanu Eugen + partener - RETRAS
22. Ardelean Leontin + Cosma Dan Catalin
23. Catalin Botescu + partener
24. Emerik Kerestes + partener
25. Larion Ioan Lucian + partener
26. Rascanu Radu + partener
27. Gaspar Attila si Bereczki Istvan
28. Ionut Popa si Buia Mihnea
29. Felix Roman + partener
30. Familia Bacain

marketing

Postby marketing » Tue Jun 18, 2013 10:48 am

Dragi pescari,

Avem solicitarea de a prelungi acest concurs pana duminica la ora 10:00 (sambata, ora 7:00 - duminica, ora 10:00)

Asteptam feedback-ul dumneavostra!

marian/doru

Postby marian/doru » Fri Jun 21, 2013 3:19 pm

[quote="marketing"]ECHIPE INSCRISE:
1. Ciurba Claudiu si Ciurba Alexandru
2. Ristea Alexandru si Rujoi Anghel[/quote]
Ar fi mai interesant daca se tine pana duminica

butadr

Postby butadr » Fri Jun 21, 2013 7:15 pm

Intentionez sa ma inscriu la acest concurs impreuna cu fratele meu si consider ca ar fi mult mai bine pana duminica, chiar si pana seara.
Maine urmeaza sa particip impreuna cu tatal meu la tata si fiu si sunt convins ca iar se vor prelungii pregatirile, tragerea la sorti, deplasarea pe standuri, etc....deci probabil ca va incepe concursul undeva pe la 8:30 iar pe la 15:00 se va sfarsii....
Dupa parerea mea in 6 ore de concurs nu prea ai ce sa faci...ori ai noroc sa fie pestii in fata ta si atunci probabil ca prinzi un loc pe podium, ori nu ai noroc si atunci nu ai nici o sansa sa aduci ceva peste la tine in stand in 6 ore. Oricum nu inteleg ideea finalizarii concursului la orele 15:00 in conditiile in care e o caldura ucigatoare la acea ora (minunat timp pentru a strange echipamentul) si de intunecat se intuneca pe la 21:00...dar...
DECI CONCLUZIA .....[b]SUPER O.K. pana DUMINICA[/b]

marian/doru

Postby marian/doru » Sun Jun 23, 2013 11:17 am

[quote="marketing"]Dragi pescari,

Avem solicitarea de a prelungi acest concurs pana duminica la ora 10:00 (sambata, ora 7:00 - duminica, ora 10:00)

Asteptam feedback-ul dumneavostra![/quote]

Alex77

Postby Alex77 » Tue Jun 25, 2013 10:28 am

Buna ziua,
Consider ca de la orele 8.30 pana la 18.30 este ok pentru toata lumea (pentru concurenti ca nu o sa fie obositor, iar pentru gazde ca nu vor pierde o zi de pescuit in cazul in care se termina duminica la orele 10.00).
Cu stima,

marian/doru

Postby marian/doru » Tue Jun 25, 2013 12:39 pm

[quote="marian/doru"][quote="marketing"]Dragi pescari,

Asteptam feedback-ul dumneavostra![/quote][/quote]
Astept prelungirea acestui concurs pana duminica dk.se poate,pentru a ma inscrie cu prietenul meu(fiind si primul nostru concurs de acest gen)

marketing

Postby marketing » Tue Jun 25, 2013 1:10 pm

-Concursul se va prelungi, desfasurandu-se de sambata (ora 6:30), pana duminica (ora 9:30)
-Taxa de participare: 300 ron/ echipa
-La finalul concursului, participanţii vor putea depăna poveştile pescăreşti la masa festivă, care va avea loc la restaurantul Doripesco. Cei care doresc să-şi invite susţinătorii la masa festivă, sunt rugaţi să anunţe organizatorii cel târziu în dimineaţa festivităţii de premiere şi să achite meniul în valoare de 35 lei/persoană.

Ganea V

Postby Ganea V » Tue Jul 09, 2013 11:59 am

Ganea Valentin+partener