CUPA EU & PRIETENUL MEU

Moderator: emil

FABRYC

Re: CUPA EU & PRIETENUL MEU

Postby FABRYC » Tue Aug 06, 2013 6:15 pm

[quote="marketing"][quote="marian/doru"]Buna ziua.Cum se va proceda in cazul inscrierii a mai multor echipe?Deja s-au inscris mai multe decat locurile aferente.[/quote]

Buna ziua,
Din experienta competitiilor anterioare, in ziua concursului nu se prezinta toate echipele inscrise, motiv pentru care am lasat sa se inscrie mai mult de 25 de echipe.[/quote]

va rog frumos sa afisati aici lista cu cei care intentioneaza sa participe la acest concurs!
RESPECTE!

Ali3aba

Postby Ali3aba » Tue Aug 06, 2013 8:53 pm

Din punctul meu de vedere, primele 25 de echipe care achita taxa pentru concurs sa fie cele inscrise, deoarece avand in vedere taxa mica de inscriere e foarte probabil ca toate echipele sa se prezinte si spre rusinea mea desi.pescuiesc de ani buni.pe aceasta balta nu stiu care este capacitatea ca si numar de standuri.
Ce inseamna premiile? Pentru ca e clar ca vom intruni numarul de echipe necesare desfasurarii concursului!

George_Cosulet

Postby George_Cosulet » Fri Aug 09, 2013 11:52 am

In principiu ar fi ok daca prioritate la inscriere si achitare taxa la deschiderea concursului sa aiba primi 25 inscrisii, problema ar fi ca nu e frumos sa vina omu' la concurs si sa plece acasa, strica imaginea baltii si a organizatoriilor. In mod sigur se v-a gasi o solutie, care v-a fi impartasita tuturor participantiilor.. cu atat mai repede cu atat mai bine.

cu stima, Cosulet George

larionl69

Postby larionl69 » Sun Aug 11, 2013 8:02 pm

Buna ziua,
Acum am observat ca eu sunt trecut de 2 ori pe lista, pozitia 25 si pozitia 29. Va rog sa stergeti pozitia 29.

Multumesc frumos si o saptamana minunata tuturor.

Cu stima,
Lucian Larion

marketing

Postby marketing » Mon Aug 12, 2013 6:52 am

Avand in vedere ca sunt 30 de persoane inscrise, lista a fost inchisa.

Va asteptam la concurs si va uram fir intins!

sali

Postby sali » Wed Aug 14, 2013 4:13 pm

Echipa din pozitia :7-a formata din Laczko Lorant si Salamon Csaba se retrage din cauza timpului liber. FiR iNTiNS.
Cu stima : Salamon Csaba

sma_plus

Postby sma_plus » Fri Aug 16, 2013 8:38 am

concurentii Bradfaleanu Eugen+partener stergeti va rog de pe lista . nu mai putem sa venim, au aparut niste probleme in familie . fir intins tuturor concurentilor.

marketing

Postby marketing » Mon Aug 19, 2013 2:39 pm

Doripesco a organizat în perioada 17-18 august 2013, prima ediţie a concursului de pescuit „Cupa EU & PRIETENUL MEU”, care a avut loc pe Balta 4 a Complexului Piscicol Doripesco-Vadu Roșu. Chiar dacă acest concurs dedicat prieteniilor, a fost creat ca o variantă pentru cupa „ SOŢ & SOŢIE”, am fost plăcut surprinşi să identificăm printre echipe faptul că cel mai bun prieten poate însemna soţia, fiul, fratele, colegul de servici, sau vechiul prieten din copilărie. La startul concursului au luat parte 24 de echipe (fiecare echipă formată din 2 concurenţi prieteni), aceştia fiind din: Braşov, Bucureşti, Brăila, Harghita, Covasna, Mureş.

Competiţia a început sâmbătă la ora 08:30 şi s-a încheiat duminică la ora 10:00. Concurenţii au fost nevoiţi să-şi dovedească măiestria şi experienţa de pescari profesionişti, adaptându-şi strategia şi la condiţiile meteo, ziua de sâmbătă fiind puţin mai răcoroasă, mai ales în timpul dimineţii, în timp ce ziua de duminică a fost una caniculară. În total, s-au prins 1506 peşti, 5015.32 kg, media fiind de 3.33 kg. Clasamentul final a fost următorul:
- Locul I: BUTA DRAGOS & COMAN VIRGIL – 397.90 kg
- Locul II: MARCU FLORIN & CIOACA BOGDAN – 391,58 kg
- Locul III: ROMAN FELIX & COJOCARU MIRCEA – 364,59 kg
- Captură: GANEA VALENTIN & CRISTIAN MIHALCEA – 12,63 kg

Alături de echipa Doripesco au fost și sponsorii acestui concurs: Tata Niţu şi Amigo Intercost. Mulţumim şi echipei din Brăila (Bacain Gigi şi Raileanu Florin), care au asigurat desertul concurenţilor: pepeni răcoritori şi delicioşi.

„Sperăm ca acest concurs să devină o tradiţie a bălţii 4 a Complexului Piscicol Doripesco, în acest fel completând lista concursurilor tematice, dedicate familiilor şi prietenilor. Scopul nostru este acela de a-i face pe cei dragi pescarilor să îi înţeleagă şi să le împărtăşească pasiunea şi satisfacţia unui drill.” (Ruxandra Coc – Director Dezvoltare SC Doripesco SA)

DSC_0263.jpg
DSC_0263.jpg (20.24 KiB) Viewed 7215 times

marian/doru

Postby marian/doru » Mon Aug 19, 2013 3:18 pm

Fiind primul meu concurs mai serios,vreau sa felicit organizatorii,sponsorii si nu in ultimul rind castigatorii concursului.Pe viitor daca s-ar putea organiza mai des astfel de concursuri mai accesibile pentru toti doritorii acestui gen sporitv.Va multumesc in numele meu si prietenului din copilarie Prunaru Marian,Blaj Viorel si copilul Catalin.

valiauto68

Postby valiauto68 » Mon Aug 19, 2013 4:32 pm

Felicitari castigatorilor locului 1 si 3! au muncit si asta s-a vazut la final!
Concursul a fost ca intotdeauna un prilej de socializare, de formare de noi prieteni, testare de nada, si acumulare de experianta!

Din punctul nostru de vedere (Gheorghe Valentin si Pop Florin) a fost un concurs la care am muncit cat am putut, si ne-am simtit excelet ca de fiecare data cand venim la Doripesco pe balta 4. Am plecat super obosit ca intotdeauna, dar fericit!

Felicitari echipei din Braila , de pe standul 14 care a dat dovat de super FAIR PLAY, AU FOST ADEVARATI VECINI! CEI DIN STANDUL 15, CEI CARE AU CASTIGAT LOCUL 2 SA LE FIE RUSINE!!!!
DESI ERAU CAP DE STAND SI PUTEAU SA SE CAMPEZE MAI LA DREAPTA UNDE NU MAI PESCUIA NIMENI, AU ALES SA PESCUIASCA LA LIMITA STANDULUI LOR LA MAI PUTIN DE 15 METRII DE STANDUL DIN STANGA!
BAIETII DIN MIJLOC APROAPE CA NU AU PUTUT SA MAI PESCUIASCA, MAI TOT TIMPUL ERAU AGATATI BA DE NOI , BA DE CEI DIN DREAPTA!

Se pare ca o situatie similara s-a petrecut si la standul unde a pescuit Martin cu Colonelul. Martin pescuia doar de placere dar mi-a spus ca noaptea a scos betele pe mal si a doau zi a bagat doar un bat carew a fost si ala agatat de vecinii de stand.....

Multumim organizatorilor, si sponsorilor! Pepenii au fost exact ce trebuia dupa caldura de duminica!

p.s. Doar ca o parere personala ar fii bine ca data viitoare cand se mai organizeaza astfel de concursuri sa se limiteze numarul de locuri la cel la care se fac si concursurile de profesionisti, poate prin achitarea unui avans in prealabil pentru a nu se mai creea situatii neplacute de genul celei de mai sus!