CUPA EU & PRIETENUL MEU, Ed. a III-a

Moderator: emil

marketing

Re: CUPA EU & PRIETENUL MEU, Ed. a III-a

Postby marketing » Mon Apr 27, 2015 2:00 pm

Doripesco a organizat în perioada 24-25 aprilie 2015, cea de-a treia ediţie a concursului de pescuit „Cupa EU & PRIETENUL MEU”, care a avut loc pe Balta 4 a Complexului Piscicol Doripesco-Vadu Roșu. La startul concursului au luat parte 24 de echipe (fiecare echipă formată din 2 concurenţi prieteni), aceştia fiind din: Braşov, Alba, Cluj, Mureș, Bucureşti, Prahova, Brăila, Covasna, Vaslui. În total s-au prins 499 pești și 2038,93 kg.

Clasamentul final a fost următorul:
- Locul I: Bobu Viorel - Vitus Levente – 314,29 kg
- Locul II: Rusu Claudiu - Radu Rascanu – 197,36 kg
- Locul III: Sorin Rosata - Sorin Spataroiu – 164,71 kg
- Captură: Marian Nedelcu - Dorin Matei – 10,30 kg

Alături de echipa Doripesco au fost și sponsorii acestui concurs: Amigo Intercost și Tata Niţu.

Cupa „Eu & Prietenul meu” este cea mai dorită competiție tematică organizată de Doripesco, locurile în cadrul acestui concurs ocupându-se încă din luna ianuarie. Scopul principal al competiției este de a oferi echipelor de prieteni, două zile de relaxare și distracție, făcându-i totodată să intre în spiritul competiţional insuflat de Doripesco. Partea frumoasă a acestui concurs este să observi faptul că cel mai bun prieten poate însemna colegul de servici, fiul, fratele, vechiul prieten din copilărie, sau chiar un pescar cunoscut într-o altă competiție.

Link-ul fotografiilor:
https://www.facebook.com/doripesco.brasov