CUPA SOŢ & SOŢIE

Moderator: emil

johnnybv

Re: CUPA SOŢ & SOŢIE

Postby johnnybv » Thu Jun 25, 2015 9:48 am

Buna ziua,

Datorita scchimbarii datei de concurs echipa Enache Ionut & Claudia nu mai pot participa.

Multumim de intelegere.

ibereczki

Postby ibereczki » Sun Jun 28, 2015 1:25 pm

taxa platita prin banca azi 28iun2015.

marketing

Postby marketing » Mon Jul 13, 2015 10:08 am

Doripesco a organizat sâmbătă, 11 iulie, concursul de pescuit „Cupa Soț & Soție”, competiție dedicată familiilor dornice să petreacă împreună o zi minunată în natură, refugiindu-se de stresul cotidian. Competiția a avut loc pe Balta 4 a Complexului Piscicol Doripesco-Vadu Roșu. La startul acestui inedit concurs din Delta din Carpați, s-au întâlnit cu mare nerăbdare la cafeaua de dimineață 16 cupluri venite din județele: Brăila, Buzău, Dâmbovița, Cluj, Brașov, Mureș, Timișoara, București, Vaslui și Covasna.
Pentru concurenții noștri, 11 iulie 2015, sperăm că a fost o zi unică. Dincolo de partida de pescuit, beneficiile au fost multiple: într-o minunată zi de vară, caniculară chiar, cuplurile participante au petrecut împreună timp prețios, au demonstrat respect unul pentru celălalt, înțelegerea pasiunii partenerului și au luptat ca o echipă, până la finalul concursului. În total s-au prins 1146,38 kg, 281 pești, media fiind de 4,07 kg.

După ce au servit cu toții Gulașul Doripesco (rețetă unică a bucătarilor Doripesco) într-o atmosferă plăcută „de familie”, a avut loc festivitatea de premiere: fiecare participant a fost premiat cu diplomă, iar campionii au primit și cupe, medalii, minunate buchete cu flori, „cartea pescarului”, realizată manual de către jurnalistul Ciprian Rotaru și articole de pescuit.
Clasamentul final a fost următorul:
- locul I: Crețu Mihaela și Gabriel - 178,62 kg
- locul II: Neagu Mirela și Bogdan – 165,80 kg
- locul III: Gheorghe Daniela și Marian – 148,54 kg
- captura: Crețu Mihaela și Gabriel - 10,19 kg

Alături de echipa Doripesco au fost sponsorii acestui concurs: Amigo&Intercost, Trabucco și Sip Carp, cărora le mulțumim pentru sprijinul acordat.

Link fotografii: https://www.facebook.com/doripesco.brasov